3xSK 
   
Prihlásenie
  
 

Fakultatívny výlet GEMER

KRÁSNA HORKA

Národná kultúrna pamiatka, gotický hrad zo začiatku 14. storočia. V renesančnom štýle ho prestavali na pevnosť, neskôr na reprezentačné šľachtické sídlo. Až do roku 1812 bol hrad obývaný. Posledný majiteľ D. Andrássy ho premenil na rodové múzeum a od roku 1906 ho sprístupnili verejnosti. Hrad je prístupný verejnosti ako múzeum dobového nábytku a zariadenia. Jeden z posledných hradných pánov dal roku 1904 na okraji obce Krásnohorské Podhradie vybudovať pre svoju manželku umelecky vyzdobené secesné mauzóleum, vystavané z rôznofarebného mramoru privezeného zo všetkých svetadielov. Sú v ňom sarkofágy D. Andrássyho a jeho manželky Františky. Hrad je prístupný verejnosti ako múzeum dobového nábytku a zariadenia.

BETLIAR

Na základoch staršieho zámku, pravdepodobne zo 16. storočia, dal na začiatku 18. storočia Štefan Andrássy postaviť kaštieľ opevnený rohovými baštami. V rokoch 1792-1795 jeho potomkovia kaštieľ prestavali v klasicistickom štýle. V kaštieli je dnes múzeum historickej bytovej kultúry, nábytok z 15. – 17.storočia, klasicistické a empírové zariadenie. Nachádzajú sa tu zbierky obrazov – krajinomaľby, portréty, poľovnícke motívy, knižnica s vyše 20 000 exemplármi, zbierky zbraní a poľovnícke trofeje, exotické suveníry z celého sveta, hlavne z Ázie a Afriky.

DOBŠINSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA

Tento chránený prírodný výtvor je jeden z najvzácnejších a najpozoruhodnejších prírodných javov u nás. Objavil ju 15.7.1870 banský inžinier E. Ruffinyi so spoločníkmi. Už 1871 ju spístupnili verejnosti. 1887 bola prvou jaskyňou v Európe s elektrickým osvetlením. Bohatá výzdoba má útvary do značnej miery vytvarované prúdením vzduchu. Celkový objem ľadu sa odhaduje na cca 110 000 m3.

PONUKA DEGUSTÁCIÍ NA TOKAJI

Vínne pivnice na Tokaji sú úžasné. Tajomné , plné tekutých pokladov ukrytých pred naším nedočkavým smädom ... Historicky vznikali tieto pivnice ako úkryty osadníkov pred ničivými nájazdmi tureckých vojsk. Dnes našťastie plnia funkciu oveľa lákavejšiu. Kto mal možnosť zostúpiť do ticha a chladu tokajskej pivnice firmy Ostrožovič vo Veľkej Tŕni, kto nazrel do tmavých chodbičiek ich archívu, vykopaných v tufe a ochutnal tekuté lúče jantárového slnka, nikdy nezabudne.Adresa: Ubytovanie a relax centrum SA Profit s.r.o., Rožňava

Tel.: 00421-55-696 73 95

E-mail: jahodna@jahodna.sk

Www: http://www.jahodna.sk/sluzby/fakultativne-vylety/


Lokalita: Rožňava

Kategória: Pobyt

obrazok   

MAPA
FOTOGALÉRIA
POPIS
PONUKA
REZERVÁCIADiskusné fórum
Počet príspevkov: 0 Pridaj príspevok

Pridaj príspevok:
meno
e-mail:
nadpis*:
text príspevku*:
kontrolný reťazec*:


Prihlásenie:    meno    heslo     Nová registrácia  Strata hesla
PRIDAŤ REKLAMY

  Všetko Reklamy

© www.sksksk.eu | sksksk @ sksksk.eu | Mapa stránky |  Podmienky používania  | Pripomienky